REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce w I kw. 2022 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce w I kw. 2022 r. [RAPORT]
Według najnowszego raportu pt. "Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w I kw. 2022 r.", opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce przekroczyły 25 mln mkw., co oznacza wzrost o 16,6% w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r.
Rynek magazynowo-przemysłowy: najemcy i deweloperzy zachowują ostrożność przy podejmowaniu decyzjiartykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowo-przemysłowy: najemcy i deweloperzy zachowują ostrożność przy podejmowaniu decyzji
Newmark Polska opublikował najnowszy raport pt. „Occupier Insight – Rynek magazynowo-przemysłowy w I połowie 2023 roku”. Jak wynika z niego, zarówno najemcy, jak i deweloperzy planujący nowe inwestycje magazynowo-przemysłowe w Polsce zachowują ostrożność przy podejmowaniu decyzji, co przekłada się na spadek popytu oraz wolumenu powierzchni w budowie. Jednocześnie rośnie ilość powierzchni dostępnej w już istniejących obiektach magazynowych.
Powstanie Polska Dolina Kwantowa. Krakowskie uczelnie i przemysłowy gigant łączą siły!artykuł
Pokaż artykuł
Powstanie Polska Dolina Kwantowa. Krakowskie uczelnie i przemysłowy gigant łączą siły!
Stolica Małopolski oficjalnie wkracza do globalnej ligi innowacji i staje się sercem rewolucji technologicznej nowej ery. Trzy czołowe polskie uczelnie wyższe oraz jeden z największych krajowych potentatów przemysłowych podpisały przełomowe porozumienie, które ma doprowadzić do sformowania jednego z najważniejszych i najbardziej zaawansowanych ośrodków technologii kwantowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
[Katowice] Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicach
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizuje inwestycję produkcyjną...
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich
W Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny zainwestuje francuska grupa Baud Industries. Przy ul. Kamienie...
We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 800 mln zł powstać ma Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych
Szykuje się nowa, duża inwestycja badawczo-naukowa w stolicy Dolnego Śląska. Uniwersytet Wrocławski planuje budowę Centrum Badań Fizycznych i Chemicznych im. Kornela Morawieckiego, które powstać ma w północnej części miasta, na osiedlu Karłowice.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
GDDKiA sprawdza wytrzymałość obiektów mostowych w całej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA sprawdza wytrzymałość obiektów mostowych w całej Polsce
W ramach dwóch głównych programów drogowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) realizujemy obecnie 127 zadań o łącznej długości niemal 1625 km. Podczas prac na tych inwestycjach powstanie wiele obiektów mostowych (mostów i wiaduktów). Dyrekcja musi mieć pewność, że każdy z nich, zanim zostanie oddany do ruchu, jest w pełni bezpieczny dla użytkowników.
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoru
Ponad 350 tysięcy ton rocznie - tyle odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru planuje wykorzystywać w swych procesach Grupa ORLEN w perspektywie 2035 roku. To ambitny cel, wymagający pozyskania znaczących nadwyżek „zielonej energii” m.in. z OZE czy atomu. Stawką jest jednak stworzenie fundamentów „gospodarki wodorowej”, opartej na czystym paliwie oraz efektywnych technologiach magazynowania energii.
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoniartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoni
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Dewelo...
Good Point Vinwestycja
Pokaż inwestycję
Good Point V
Łubna, Łubińska 6E
Perspektywy rozwoju branży półprzewodników w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Perspektywy rozwoju branży półprzewodników w Polsce [RAPORT]
Na przestrzeni ostatnich kilku lat Polska stała się największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Czy taka sama szansa stoi przed przemysłem półprzewodników?
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecie
Uprawa konopi siewnych jest najszybszą naturalną metodą rekultywacji terenów poprzemysłowych! To naj...
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact z nowymi inwestycjami w Polsce
Kolejna niemiecka firma planuje i realizuje kolejne nowe inwestycje w Polsce. Producent automatyki przemysłowej Phoenix Contact w ciągu najbliższych 8 lat planuje podwoić produkcję w Polsce. W tym celu zdecydował się na realizację kolejnych inwestycji w Nowym Tomyślu (województwo wielkopolskie) i w Tarnobrzegu (województwo podkarpackie).
Duży producent i dystrybutor artykułów BHP nowym najemcą 7R City Park Gdańsk South IIartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent i dystrybutor artykułów BHP nowym najemcą 7R City Park Gdańsk South II
Kolejna firma zdecydowała się na ulokowanie swojej działalności na terenie kompleksu 7R City Park Gdańsk South II w powiecie gdańskim, w gminie Kolbudy. Robod, producent i dystrybutor artykułów BHP wynajął w nim blisko 6 tys. mkw. powierzchni. Oprócz przestrzeni magazynowych najemca ma do dyspozycji ponad 1,1 tys. mkw. biur oraz ok. 1,2 tys. mkw. szwalni. W procesie najmu firmę Robod wspierała agencja Querco Property.
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!
2,77 miliarda złotych wydał TAURON na sieci elektroenergetyczne w 2023 roku. Na wszystkich poziomach napięć zostało zrealizowanych ok. 70 tysięcy zadań inwestycyjnych. W 2024 roku planowane jest zwiększenie wydatków do 3 miliardów złotych. Środki te przeznaczone zostaną głównie na przyłączenie do sieci nowych klientów.
Zabytkowy budynek Instytut Głuchoniemych w Warszawie zostanie zmodernizowany [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek Instytut Głuchoniemych w Warszawie zostanie zmodernizowany [WIZUALIZACJE]
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta zawarł dzisiaj umowę na gruntowną modernizację Instytutu Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego. Prace obejmą zarówno budynek przy placu Trzech Krzyży 4/6, jak również teren wokół niego. Inwestycja pozwoli zapewnić dzieciom i wychowankom ośrodka nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb warunki do nauki i mieszkania.
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Instytut Głuchoniemych przy placu Trzech Krzyży przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]
Znajdujący się przy placu Trzech Krzyży budynek Instytutu Głuchoniemych przejdzie modernizację. Inwestycja pozwoli zapewnić dzieciom i wychowankom ośrodka nowoczesne, dostosowane do ich potrzeb warunki do nauki i mieszkania. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na remont obiektu i czeka na oferty.
CityFit otworzył pierwszy klub fitness w Siedlcach. Będzie działał w koncepcie Blueartykuł
Pokaż artykuł
CityFit otworzył pierwszy klub fitness w Siedlcach. Będzie działał w koncepcie Blue
CityFit, jeden z wiodących operatorów klubów fitness w Polsce, ogłasza otwarcie swojego trzeciego klubu w formacie CityFit Blue. Po udanym debiucie w Puławach i sukcesie w bydgoskim Fordonie, CityFit rozszerza swoją obecność o kolejne miasto. Klub został oficjalnie otwarty 28 czerwca.
[Lublin] Lublin ogłasza przetarg na nadzór geodezyjny nad budową dojazdu do obwodnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Lublin ogłasza przetarg na nadzór geodezyjny nad budową dojazdu do obwodnicy
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozpoczyna poszukiwania wykonawcy nadzoru geodezyjnego podczas budow...
REKLAMA